skip to Main Content

Adres:

Nida Kule Ataşehir, Barbaros Mh. Begonya Sk.

Ataşehir/İstanbul

Telefon
+90 216 510 70 45

GSM
+90 532 261 82 22

Email
info@kirmizierik.com.tr

+90 216 510 70 45 info@kirmizierik.com.tr
Facebook Satın Aldığı FacioMetrics Ile Snapchat’e Meydan Okumaya Hazırlanıyor.

Facebook satın aldığı FacioMetrics ile Snapchat’e meydan okumaya hazırlanıyor.

Facebook uzun süredir Snapchat’ı satın alma peşindeyken, ani bir karar değişimi ile Snapchat ile olan rekabetini artıracak FacioMetrics uygulamasını satın aldı. FacioMetrics isimli uygulama, yüz tanıma teknolojisi üzerinde çalışan bir şirket. Geçtiğimiz yıl Carnegie Mellon Üniversitesi’nde Doç. Dr. Fernando De la Torre tarafından kurulan şirket, otomatik öğrenme algoritmalarını kullanarak akıllı telefon kameralarının insan yüzlerini gerçek zamanlı olarak analiz etmesi üzerine odaklanıyor. Facebook tarafından VentureBeat sitesine yapılan açıklamada, FacioMetrics’in fotoğraf ve videolara daha fazla efekt ve eğlence getirmeye yardımcı olacağı belirtildi. Bu açıklamadanda anlaşıldığı gibi Facebook, Snapchat’ten bir adım öndeyiz mesajı verdi.

facebook-emoji

FacioMetrics Nedir?

Carnegie Mellon Üniversitesi’nden girişimci akademisyenlerin kurduğu FacioMetrics de geleceğin ihtiyaçlarına yanıt verecek teknolojiler geliştiriyor. FacioMetrics, temel yeteneği yüz ifadelerini okuyabilmek ve bu yeteneği farklı uygulamalarda farklı şekillerde kullanabiliyor. Makyaj yapmadan makyaj ürünü denemekten, toplantıya katılanların yüz ifadelerini okumaya, şoförlerin yola dikkatini verip vermediğinden bir yüz ifadesini emojiye çevirmeye kadar farklı çözümler sunabiliyor.

facebook-yuz-ifadesi

Facebook bu son adımından önce Snapchat’in özelliklerini kendine kopyalarken, şimdi Snapchat’e meydan okur bir yenilikle rekabetini keskinleştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top